Ewaluacja produkcji wystaw czasowych
Pierwszy etap procesu był zorientowany na badanie potrzeb, przy których określeniu współpracowałyśmy z Anną Stelmaszczyk i Marzeną Michałek-Dąbrowską, odpowiedzialnymi w Muzeum Warszawy za procesy produkcyjne oraz przygotowanie i wdrożenie dokumentu regulującego zasady współpracy przy realizacji wystaw. Zamknięciem pierwszego etapu było opracowanie przez WOK ramowego narzędzia badania satysfakcji z pracy przy realizacji wystaw w formie ankiety, która zostanie wykorzystana przez Muzeum w kolejnych procesach ewaluacyjnych.
W drugim etapie w WOK Lab odbyło się spotkanie warsztatowe, podsumowujące pracę zespołu Muzeum przy produkcji trwającej wystawy „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”. Podczas warsztatu przyglądałyśmy i przyglądaliśmy się kluczowym momentom przygotowania wystawy z perspektywy każdego z działów Muzeum oraz wspólnie wypracowałyśmy i wypracowaliśmy rekomendacje, które będą wsparciem w pracy zespołów Muzeum przy kolejnych wystawach. Warsztat zaprojektowały i przeprowadziły Justyna Czarnota i Marta Michalak.
Marta Michalak
Justyna Czarnota
Chętnie podzielimy się z innymi instytucjami i organizacjami naszym doświadczeniem w budowaniu narzędzi i procesów ewaluacyjnych – osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt.