dr Olga Wysocka
Z wykształcenia jestem politolożką, tytuł doktora nauk politycznych uzyskałam w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Zafascynowana fenomenem populizmu, skupiłam się wtedy na badaniu przyczyn jego występowania w Polsce. Temat intryguje mnie niezmiennie do dziś. Jako laureatka stypendium im. Józefa Tischnera w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu, zgłębiałam temat populizmu w Europie Środowo-Wschodniej. Ważną naukę wyniosłam z Leadership Academy for Poland, którego jestem absolwentką.
Moja wrodzona ciekawość świata i ludzi inspirowała moje wybory i otworzyła mnie na różnorodne doświadczenia. Do WOK przyszłam z Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki (zastępczyni dyrektora 2018–2022), gdzie w 2022 roku obserwowałam zmiany w zarządzaniu instytucją wynikające z powodów ideologicznych. W latach 2014–2018 byłam wicedyrektorką Instytutu Adama Mickiewicza oraz menedżerką międzynarodowych projektów w IAM w latach 2010–2014 (Polska prezydencja w Radzie UE i Polska – Turcja 2014). Zdobyłam unikalne doświadczenia menedżerskie i pracowałam z niesamowitym zespołem. Początki drogi zawodowej sięgają mojej pracy w Instytucie Polskim w Berlinie i współpracy z redakcją czasopisma DIALOG. Magazynu polsko-niemieckiego. Doświadczenia zdobyte w tak różnorodnych miejscach w Europie przynoszę do WOK.
Od dziesięciu lat mieszkam po drugiej stronie Wisły w Warszawie. Przemieszczanie się przez rzekę traktuję wręcz metaforycznie. Uwielbiam różnorodność i wielowymiarowość stolicy, a także skrzeczenie mew. Ostatnio praktykuję uważność.
Fot. KANAPLEIDIKI