Ogłoszenie wyników II etapu
Po rozmowach z osobami zakwalifikowanymi do drugiego etapu komisja w składzie: Szymon Adamczak, Małgorzata Bakalarz-Duverger, Anna Galas-Kosil, Magdalena Komornicka, do udziału w programie Rezydencje WOK zaprasza:
- Agnieszkę Glińską,
- Veronikę Ivashkiewicz,
- Julię Krupę,
- Magdalenę Marcinkowską,
- Katie Zazenski.
Zgodnie z regulaminem komisja dodatkowo wskazuje na listę rezerwową dwie aplikacje. Ich autorkom przysługiwać będzie prawo wzięcia udziału w rezydencji w przypadku rezygnacji którejś z uczestniczek.
Lista rezerwowa:
- Marta Seredyńska,
- kolektyw w składzie: Ewa Borysiewicz, Vera Zalutskaya, Katie Zazenski.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom drugiego etapu za inspirujące rozmowy. Zależało nam, aby podczas nich jak najlepiej zrozumieć potrzeby osób aplikujących i sprawdzić, w jaki sposób na nie odpowiedzieć oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby najlepiej wesprzeć procesy uczestniczek i towarzyszyć im w poszukiwaniach. Podejmując decyzję, braliśmy również pod uwagę to, czy wypracowana wiedza lub praktyka może być osadzona w szerszym kontekście kulturowo-społecznym oraz czy przysłuży się innym osobom bądź grupom. Chcieliśmy także, aby wybór był jak najbardziej różnorodny i sprawiedliwy pod względem wiekowym, kulturowym, etnicznym, aby reprezentowana była wielość tematów, mediów oraz dziedzin.
Pozostałe osoby, z którymi rozmawialiśmy w drugim etapie, otrzymają mailowo krótką informację zwrotną.
Komisja
W Warszawskim Obserwatorium Kultury zależy nam, aby tworzony program rezydencji był jak najlepiej dopasowany do potrzeb osób biorących w nim udział. W tym roku wspieramy procesy i towarzyszymy zmianom, z którymi mierzą się osoby artystyczne i badawcze. W związku z tym chcemy wesprzeć projekty z listy rezerwowej oraz poświęcić szczególną uwagę tematyce macierzyństwa i rozwoju zawodowego. Osobom, których aplikacje komisja wskazała na listę rezerwową, WOK zaproponuje częściowe wsparcie procesów w ramach dostępnych zasobów instytucji. Dalsze ustalenia co do konkretnej formy wsparcia zostaną wypracowane we współpracy z WOK.
Tematem, który w widoczny sposób powtarzał się w otrzymanych aplikacjach, jest kwestia zmian związanych z macierzyństwem, szczególnie: funkcjonowanie w przestrzeni kultury osób opiekuńczych, które próbują łączyć macierzyństwo z rozwojem zawodowym. Widzimy potrzebę spotkania osób podejmujących ten temat w złożonych aplikacjach, aby poznać się i wspólnie zastanowić, co możemy razem zrobić.
Zespół WOK