Otwieramy nabór do programu mentoringowego „Pracow(a)nie artystyczne”
Warszawskie Obserwatorium Kultury ogłasza nabór do udziału w programie mentoringowym w ramach projektu Pracow(a)nie artystyczne, czyli jak można pracować twórczo w Warszawie. Czekamy na Twoje zgłoszenie do 5 maja 10:00!
Szczegóły
- Program mentoringowy potrwa od 27 maja do końca czerwca.
- Z programu może skorzystać 12 osób wyłonionych w ramach otwartego naboru. Na każdą mentorkę i mentora przypadną 3 osoby.
- Lista osób zakwalifikowanych do programu mentoringowego zostanie opublikowana 19 maja 2025 r.
- W trakcie trwania programu osoby wyłonione będą uczestniczyć w spotkaniach z mentorami i mentorkami, do których zostali przypisani.
- Formuła, długość i liczba spotkań zależy od decyzji mentorki/mentora. Osoby mentorujące będą również kierować się indywidualnymi potrzebami osób uczestniczących w mentoringu, wyrażonymi wcześniej w formularzu zgłoszeniowym.
- Wsparcie w ramach programu mentoringowego jest wsparciem merytorycznym i polega na wymianie wiedzy i praktyk dot. pracy twórczej w Warszawie. Osobom zakwalifikowanym do programu mentoringowego nie przysługują świadczenie pieniężne ze strony WOK.
Jak aplikować?
Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy. Pytamy w nim o Twoje potrzeby i oczekiwania wobec programu, aby przypisana Ci osoba potrafiła jak najlepiej na nie odpowiedzieć.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy uzupełnij do 5 maja 2025 r. do godz. 10:00.2. Więcej informacji o projekcie Pracow(a)nie artystyczne znajduje się na naszej stronie.
Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz aplikować online, prosimy o kontakt mailowy z Łucją Staszkiewicz (lucja.staszkiewicz@wok.art.pl) – wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Prośba ta dotyczy również innych pytań o program mentoringowy.
Projekt jest prowadzony we współpracy z Fundacją Puszka oraz finansowany ze środków m. st. Warszawa w ramach programu Funduszu Instytucji Kultury 2025.
Agnieszka Brzeżańska
mentorka
Jestem artystką wizualną, urodziłam się w Gdańsku. Moja twórczość obejmuje malarstwo, rysunek, fotografię, film, ceramikę i inne media. Sięgam przy tym po różne rejestry wiedzy, od fizyki i filozofii po marginalizowane przez nowoczesną naukę systemy poznania, takie jak alchemia, parapsychologia, ezoteryka, wiedza tubylcza czy tradycje matriarchalne.
Paulina Mirowska
mentorka
W swojej praktyce artystycznej łączę pozornie heterogeniczne obszary wiedzy: sztuki wizualne, badania naukowe oraz doświadczenia wyniesione z aktywizmu. Skupiam się na poszukiwaniu sposobów zrozumienia i odczuwania, w jaki sposób elementy ekosystemu żyją, umierają i wzajemnie na siebie wpływają.
Tomek Paszkowicz
mentor
Jestem artystą wizualnym. W swojej praktyce badam relacje między środkami produkcji, pracą kolektywną a narzędziami dystrybucji informacji i opinii.
paszkowicz97@gmail.com Weronika Zalewska
mentorka
Jestem artystką interdyscyplinarną, badaczką i poetką. Tworzę sztukę wideo na przecięciu dokumentu i fikcji spekulatywnej – przyglądam się lokalnym społecznościom i temu w jaki sposób wchodzą w interakcje ze społecznymi, materialnymi i ekologicznymi przemianami.